сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 0
home Скопје

Неколку амбасади и дел од Чаир утре без вода

Неколку амбасади и дел од Чаир утре без вода

Поради санирање на дефект на затварач од Ф-400 мм., на ул. „Џон Кенеди“, бр.9 А во населба Чаир, утре ќе биде прекинато водоснабдувањето за корисниците од улиците „Џон Кенеди“ и „Самоилова“, како и на Американската, Турската и Амбасадата на Албанија во општина Чаир.

Прекинот ќе трае од 08:30 часот до санирање на дефектот.

Коронавирус