вторник, 11. август 2020. Вести денес: 19
home Скопје

Небото над Скопје се стемни- УХМР најавува невреме во главниот град, без чадор не излегувајте од дома (ФОТО)

Небото над Скопје се стемни- УХМР најавува невреме во главниот град, без чадор не излегувајте од дома (ФОТО)

По екстремно топлиот ден и ведрото небо, над Скопје небото се стемни.

Во овој момент во главниот град дува засилен ветер, а како што предвиде и УХМР попладнево се очекува локална умерена облачност.

На делови ќе има услови за изолирана појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно во планинските подрачја во северните делови.

Доколку излегувате од дома, понесете си чадор бидејќи за кратко може да заврне и дожд.

Коронавирус