среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Скопје

Наскоро нови жители во Скопје Зоо (ФОТО)

Наскоро нови жители во Скопје Зоо (ФОТО)

Во скопската Зоолошка градина наскоро за првпат доаѓаат белоносести коати.

-Наскоро, нови жители во Скопје Зоо. За првпат преслатки белоносести коати, велат од скопската Зоолошка градина.

Коронавирус