вторник, 14. јули 2020. Вести денес: 110
home Скопје

Нашата чудесна земја: Вработен во Комунална го собра ѓубрето, па го фрли во Вардар (ВИДЕО)

Нашата чудесна земја: Вработен во Комунална го собра ѓубрето, па го фрли во Вардар (ВИДЕО)

Во текот на викендот, на социјалните мрежи се појави видео кое ја разгневи јавноста во Скопје.

На видеото се гледа, како вработен во скопски „Комуналец“ собира ѓубре во Аеродром и истото го фрла во реката Вардар.