среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 36
home Скопје

Населбата Трнодол денеска без вода

Населбата Трнодол денеска без вода

Без вода денеска од 15:15 часот се корисниците од населбата Трнодол.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради дефект ф 100 мм на улицата „Лесновска“ бр.14.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.

ЕУРО 2020

Македонија