вторник, 26. септември 2023. Вести денес: 55
home Скопје

Населбата Лисиче утре без вода

Населбата Лисиче утре без вода

Поради санирање на уличен дефект од Ф-200 мм, на бул.12-та Македонска Бригада бр.30 б во населбата Лисиче, утре запрено ќе биде водоснабдување за корисниците од таа населба.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“, прекинот ќе биде во приодот од 09:00 часот до санирање на дефектот.