сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 44
home Скопје

Населба Лисиче остана без вода, ова е причината

Населба Лисиче остана без вода, ова е причината

Прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населба Лисиче поради дефект Ф-100мм од странка/фирма на ул.„Блажо Орландиќ“ во населбата, соопшти ЈП „Водовод и канализација“.

Водоснабдувањето е прекинато од 11:10 часот и ќе трае до санирање на дефектот.

Коронавирус