понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 24
home Скопје

Наполнете шишиња: Високата зона во Аеродром и Ново Лисиче утре без вода

Наполнете шишиња: Високата зона во Аеродром и Ново Лисиче утре без вода

Од 9 часот утре без вода ќе останат корисниците од високите зони во населбите Аеродром и Ново Лисиче.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот со вода е поради санирање дефект на водоводна цевка со пречник 400 mm на бул. „Борис Трајковски“ кртосница со бул. „Србија“. Прекинот со вода ќе биде се до санирање на дефектот.

Коронавирус