сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 39
home Скопје

Наполнете шишиња: Центар утре без вода

Наполнете шишиња: Центар утре без вода

Без вода утре од 9 часот ќе останат корисниците во Општина Центар.

Прекинот во водоснабдувањето, како што соопштуваат од РЦУК, е поради дефект на затворач од Ф – 300 мм на улица „Кирил и Методиј“ во близина на Дом на Градежниците во Општина Центар.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.

Коронавирус