четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 187
home Скопје

Наплатните шалтери на „Водовод и канализација“ утре ќе работат само во прва смена

Наплатните шалтери на „Водовод и канализација“ утре ќе работат само во прва смена

Службата за наплата-домаќинство на ЈП „Водовод и канализација“ Скопје утре своите работни обврски ќе ги извршува само во прва смена, во периодот од 7:30 до 15:30 часот, информираат од Градското јавно претпријатие.

Оттаму посочуваат дека в сабота оваа служба воопшто нема да работи.

Коронавирус