среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 158
home Скопје

Најмногу заразени во Аеродром, Центар и Карпош, еве по колку има во другите скопски општини

Најмногу заразени во Аеродром, Центар и Карпош, еве по колку има во другите скопски општини

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 17200, бројката на оздравени пациенти е 14312, на починати е 712, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2176.

Во Скопје со коронавирус се заразиле 6739, а бројот на активни случаи е 625.

•Чаир – 68

•Гази Баба – 74

•Аеродром – 93

•Карпош – 71

•Центар – 89

•Кисела Вода – 64

•Ѓорче Петров – 36

•Бутел – 33

•Шуто Оризари – 16

•Студеничани – 10

•Сарај – 14

•Арачиново – 8

•Илинден – 23

•Сопиште – 3

•Чучер Сандево – 5

•Петровец – 7

•Зелениково – 1

•Странец – 9

•Нераспределен-1

Коронавирус