вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 79
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Скопје

На маката си направија шега: Аеродром поплавен по невремето, граѓаните со уникатна порака до надлежните (ВИДЕО)

На маката си направија шега: Аеродром поплавен по невремето, граѓаните со уникатна порака до надлежните (ВИДЕО)

Невремето деновиве остави последици во скопски Аеродром. Не дека беше толку силно, туку поради дупките низ општината кои се преполнија со вода.

Општинските власти не се излезени на терен да поработат пред невремето за санација на дупките, а ниту по него.

Младите решија од оваа мака, да направат шега, надевајќи се дека барем така ќе ја кренат свеста кај надлежните.

Едно момче се однесуваше како да е на плажа пред некое езеро, а тоа всушност беше пред огромни вирови и кал.