петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 0
home Скопје

МВР: 192 санкционирани возачи во Гази Баба

МВР: 192 санкционирани возачи во Гази Баба

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

Само на територијата на Гази Баба изречени се вкупно 192 санкција, меѓу кои за возење без возачка дозвола 25 лица, 23 технички неисправни и нерегистрирани возила, 15 санкции за неносење на заштитна маска… Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

– Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, велат од министерството.

Коронавирус