четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 188
home Скопје

МВР: 112 санкционирани возачи во општина Центар

МВР: 112 санкционирани возачи во општина Центар

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (09.01) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на општина Центар изречени се вкупно 112 мерки, од кои девет за возење без возачка дозвола, осум за техничка неисправност и нерегистрирани возила,…

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Коронавирус