вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 72
home Скопје

МВР: 106 сакционирани возачи во Општина Центар

МВР: 106 сакционирани возачи во Општина Центар

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (29.12) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на Општина Центар изречени се вкупно 106 мерки, од кои 7 за нерегистрирани возила, 5 за возење без возачка дозвола, 5 за минување на затворен семафор (црвено светло), 13 санкции за користење на мобилен телефон, 2 за возење под дејство на алкохол.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Qatar 2022