петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Муцунски пред голема победа во Аеродром, Филиповски поразен и во неговото избирачко место

Муцунски пред голема победа во Аеродром, Филиповски поразен и во неговото избирачко место

Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ се наоѓа пред голема победа во Аеродром, пишува Лидер.

Од неофициалните информации до кои успеа да стигне Лидер, Александар Филиповски од СДСМ во неговото избрирачко место во населба Аеродром изгубил со 100 гласа.

Имено, во тоа избирачко место Муцунски има 250 гласа, а Филиповски 150. Разликата од 100 гласа во избирачкото место на Цанде е приказател за големата победа на ВМРО-ДПМНЕ во Општина Аеродром, пишува порталот.

Коронавирус