петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Скопје

И во Ѓорче Петров ВМРО-ДПМНЕ ќе има мнозинство во новиот Совет во општината- ова се советниците (ФОТО)

И во Ѓорче Петров ВМРО-ДПМНЕ ќе има мнозинство во новиот Совет во општината- ова се советниците (ФОТО)

ВМРО-ДПМНЕ освои мнозинство и во советот на општина Ѓорче Петров.

Имено, ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата во новиот совет на општината ќе има 12 советници, СДСМ 8 и Левица 3.

ВМРО-ДПМНЕ со нивниот кандидат за градоначалник Александар Стојкоски издвојуваа победа уште во првиот круг против кандидатот на СДСМ Александар Наумоски.

Ова се новите советници во Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ

Коронавирус