понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 157
home Скопје

Младите во Гази Баба со пародија го одбележаа 1 април: ,,Свечено отворена ветената катна гаража во Маџари’’ (ФОТО)

Младите во Гази Баба со пародија го одбележаа 1 април: ,,Свечено отворена ветената катна гаража во Маџари’’ (ФОТО)

Младите од УМС на ВМРО-ДПМНЕ – Гази Баба, „свечено ја отворија“ ветената катна гаража во населеното место Маџари 2. Имено, станува збор за пародија на младите од УМС на ВМРО-ДПМНЕ, а се однесува на ветувањата градоначалникот Борис Георгиевски кој што во предизборието за време на локалните избори ветуваше дека токму во ова населено место во општината Гази Баба ќе никне катна гаража.

-Почитувани жители на општина Гази Баба,

Од денес ќе можете да паркирате во новоотворената катна гаража во населеното место Маџари 2.

Катната гаража е реализација на предизборното ветување на градоначалникот Борис Георгиевски.

На отворањето на катната гаража присуствуваа и градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов и премиерот Заев, кои симболично пресекоа и црвена лента.

Априлилили, се надеваме дека не поверувавте на оваа шега бидејќи сте свесни за ангажманот и работата на господинот градоначалник, велат во својата објава од Умс Гази Баба.

Коронавирус