петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 41
home Скопје

Министерство за здравство и околните улици утре без вода

Министерство за здравство и околните улици утре без вода

Без вода утре од 9:30 часот ќе останат дел од корисниците од улиците „50-та Дивизија“ и „Јордан Мијалков како и училиштето „Панче Караѓозов“ и Министерство за здравство.

Од Дежурно-информативениот Центар на ЈП Водовод и канализација-Скопје соопштија дека прекинот со вода е поради водоводен приклучок ф-100мм на улицата „Јордан Мијалков“ и ќе трае се до завршување на зафатот.

Најнови вести

Коронавирус