четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 95
home Скопје

Maж пали дрвца пред Сити Мол (ВИДЕО)

Maж пали дрвца пред Сити Мол (ВИДЕО)

На социјалните мрежи предмалку беше објавено видео од човек, кој пали дрвца во зеленилото до трговскиот центар Сити Мол.

Инаку, вчера Град Скопје соопшти дека ќе ги засили инспекциските контроли околу шопинг центрите во Скопје, поучени од негативните искуства од минатите години за време на акцијата „Блек фрајдеј“, со голем број негативни примери за неправилно одложување на отпадот и непрописно паркирање.

Коронавирус