сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 93
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Скопје

МАНИПУЛАЦИЈА ИЛИ ГРЕШКА: Град Скопје со старо видео сака да докаже дека утрово се прскало во Скопје

МАНИПУЛАЦИЈА ИЛИ ГРЕШКА: Град Скопје со старо видео сака да докаже дека утрово се прскало во Скопје

Град Скопје денеска лиферуваше соопштение во кое се наведува дека започнало третото продолжено и засилено прскање против комарци во Скопје и со видео се обидоа да докажат дека утринава се прскало во главниот град.

Но, видеото кое што е посочено во соопштението е со постар датум односно на Јутјуб е објавено на 8 јули 2018 година.

 

Оттука се наметнува прашањето дали Град Скопје свесно ги манипулира граѓаните или пак станува збор за ненамерна грешка.

 

Парламентарни избори 2020