недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 247
home Скопје

Маџир Маало утре ќе остане без вода

Маџир Маало утре ќе остане без вода

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје,  по добиеното известување од ЈП Водовод и канализација, ги известува граѓаните дека:

на ден 17.09.2021 година (петок), поради уличен дефект ф-80 мм на „Раде Јовчевски Корчагин“ 15, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од нас. Маџир Маало.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со санација на дефектот во општина Центар.

 

Локални избори 2021