понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 32
home Скопје

Маџар Маало денеска без вода

Маџар Маало денеска без вода

Без вода денеска од 10 часот ќе бидат корисниците од населбата Маџар Маало во општина Центар.

Од ЈП Водовод и Канализација, соопштија дека причина за прекинот во водоснабдувањето е дефект на водоводна цевка од Ф 6/4 на ул. Преспанска бр.21 .

Прекинот ќе трае до отстранување на дефектот.