сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 50
home Скопје

Луда трка со автомобили низ Ѓорче Петров (ВИДЕО)

Луда трка со автомобили низ Ѓорче Петров (ВИДЕО)

Огромни реакции има на социјалните мрежи по објавувањето на видеоснимката на која се гледа како во еден момент два автомобила, кои очигледно се тркааат еден со друг, со огромна брзина преминуваат во спротивната лента од коловозот и претекнуваат друго возило преку две полни линии.

Граѓаните се жалат дека ваквите сцени се многу чести на улицата „Ѓорче Петров“ во истоимената скопска населба.

 

Коронавирус