сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Љубин и Радишани утре без струја

Љубин и Радишани утре без струја

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека на ден 09.06.2020 год. (вторник) се планирани следните технички зафати во електро-системот на Град Скопје и без електрична енергија ќе останат:

• во периодот од 09:00 до 14:00 часот корисниците од с. Љубин и ЕДО телевизија. (Општина Сарај)
• во периодот од 09:00 до 15:00 часот корисниците од ул. 30 во нас. Радишани. (Општина Бутел))

Локални избори 2021