сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 28
Во живо

Делегации на ВМРО-ДПМНЕ ќе оддадат почит пред гробот на Гоце Делчев

home Скопје

КУРИР АНКЕТА: Данела Арсовска убедливо води пред Петре Шилегов, метрополата добива нов градоначалник?!

КУРИР АНКЕТА: Данела Арсовска убедливо води пред Петре Шилегов, метрополата добива нов градоначалник?!

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ на престојните локални избори реши да не предложи кандидат за градоначалник од своите редови за градот Скопје, односно ВМРО-ДПМНЕ реши да ја поддржи Данела Арсовска која поднесе независна кандидатура.

Од владејачката СДСМ донесоа одлука дека Петре Шилегов ќе трча за уште еден мандат во градот Скопје.

Редакцијата на КУРИР на својот ФЕЈСБУК профил направи АНКЕТА на која ги прашавме граѓаните кој кандидат ќе го поддржат на следните локални избори кои треба да се оддржат на 17-ти октомври.

Данела Арсовска според оваа АНКЕТА убедливо води пред актуелниот татко на градот, Петре Шилегов: