понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 0
home Скопје

Кучиња скитници повторно напаѓаат, Шилегов ништо не презема

Кучиња скитници повторно напаѓаат, Шилегов ништо не презема

Регистриран нов напад од куче – скитник.

Како што стои во билтенот на МВР. вчера во 12.30 часот во Полициската станица Центар, М.А.(27) од Скопје пријавила дека на 21.08.2018 година околу 22.00 часот на ул. „Кеј 13-ти Ноември“ била касната од куче скитник во пределот на десната натколеница.