вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 68
home Скопје

Котлар за Центар: Бетонизацијата и насилното уништување на Водно мора да престанат!

Котлар за Центар: Бетонизацијата и насилното уништување на Водно мора да престанат!

Токму против оваа бетонизација и насилно уништување на Водно се нафатив да се кандидирам за Центар, вели кандидатката за градоначалник на општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ, Наташа Котлар.

-Неконтролираното градење и уништувањето на малкуте зелени површини го направија Центар место со понизок квалитет на живот, а сето ова се случува среде центар на град во срцето на Водно. Ова мора да престане!, пишува Котлар на Фејсбук.

Коронавирус