среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Котлар: Поддршка за спортскиот клуб Работнички и реконструкција на спортската сала Градски парк

Котлар: Поддршка за спортскиот клуб Работнички и реконструкција на спортската сала Градски парк

Кандидатот за градоначалник на Општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ, Наташа Котлар истакна дека ќе продолжат со поддршката на омилниот спортски клуб Работнички.

-Ќе го вратиме сјајот на нашиот кошаркарски клуб со кој се гордееме. Ќе ги поддржиме нивните гостувања, инвестиции во дресови, опрема и слично. Ќе ја модернизираме и реконструираме спортската сала Градски парк, вели Котлар.

За спортот во Центар, за Центар со душа!

Коронавирус