вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 101
home Скопје

Котлар најави две подземни гаражи во општина Центар

Котлар најави две подземни гаражи во општина Центар

Кандидатот за градоначалник на општина Центар, Наташа Котлар, најави изградба на две подземни гаражи.

-На сопствениците на подземни гаражи во големите комплекси, како во Градски Ѕид, ќе им помогнеме финансиски гаражите да станат модерни и безбедни, а по примерот на таквите подземни гаражи ќе изградиме уште две со цел паркирањето на центарци да биде максимално олеснето, напиша на Фејсбук, Котлар.

Коронавирус