петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 176
home Скопје

Костовски прогласи победа: Бутел е одбранет!

Костовски прогласи победа: Бутел е одбранет!

Бутел е одбранет! Со овие зборови Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во Бутел.

„БУТЕЛ Е ОДБРАНЕТ!

ПОБЕДА ВО ПРВ КРУГ!

ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ ГОРДИ МОИ БУТЕЛЧАНИ“ – напиша Костовски на својот Фејсбук профил вечерва.