недела, 5. декември 2021. Вести денес: 60
home Скопје

Костовски официјално од денеска во служба на бутелчани: „Сите заеднички ќе чекориме кон модерна општина“

Костовски официјално од денеска во служба на бутелчани: „Сите заеднички ќе чекориме кон модерна општина“

Од денеска во служба на граѓаните, сите заеднички ќе чекориме кон модерна, безбедна и просперитетна Општина Бутел, стои во Фејсбук објавата на сега веќе офицјално новиот градоначалник на општина Бутел, Дарко Костовски.

– Искрено, чесно и со многу труд, напиша тој.

Коронавирус