петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Костовски објави СКАНДАЛ: Во дворот на средното училиште Арсени Јовков, Велимир Смилевски и Петре Шилегов дозволиле некој да гради перална

Костовски објави СКАНДАЛ:  Во дворот на средното училиште Арсени Јовков, Велимир Смилевски и Петре Шилегов дозволиле некој да гради перална

Кандидатот за градоначалник на општина Бутел, Дарко Костовски преку видео објавено на својот Фејсбук профил објави сландал поврзан со средното училиште Арсени Јовков во Скопје Север.

-СКАНДАЛ ДО СКАНДАЛ ❗️

Во дворот на средното училиште Арсени Јовков во Скопје Север, Велимир Смилевски и Петре Шилегов дозволиле некој да гради перална и да развива приватни бизниси додека во ова населено место нема едно асално детско катче каде што најмалите ќе можат да го поминуваат своето време.

Овој начин на неодговорно и недомакинско работење после 17ти ќе биде минато.

#ПромениВоОпштинаБутел✅

#ПОБЕДУВАМЕ7️, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Коронавирус