петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 144
home Скопје

Костовски најави нов плоштад во Бутел

Костовски најави нов плоштад во Бутел

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општина Бител, Дарко Костовски, во видео спот најави нов модерен плоштад во населеното место Бутел 1, на местото на полициската станица.

-ОПШТИНА БУТЕЛ ЌЕ ДОБИЕ НОВ ПЛОШТАД И ДОМ НА КУЛТУРА ! Општина Бутел, особено населеното место Бутел 1 ќе добие сосема нов лик, луѓето од сите генерации ќе имаат каде да се релаксираат и коринсо да го поминуваат своето слободно време. Полициската станица ќе биде дислоцирана и ќе се изгради нова зграда во населеното место Расадник, најави на Фејсбук, Дарко Костовски.

Коронавирус