среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 145
home Скопје

Корисниците во неколку скопски општини утре без струја поради технички зафати

Корисниците во неколку скопски општини утре без струја поради технички зафати

Корисниците во неколку општини во Скопје утре ќе останат без електрична енергија поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, информира ЕВН Македонија АД.

Во периодот од 6:00 до 10:30 часот, дел од корисниците на ул. Козара од бројот 1 до бројот 20 и еден дел од улицата Шарски одреди во општина Центар нема да имаат струја.

Без електрична енергија во периодот од 8:30 до 12:00 часот ќе бидат дел од корисниците на ул. Партизански одреди бројот 39 (зградата спроти Градежен факултет).

Без струја од 8:30 до 11:30 часот ќе бидат корисниците од село Сопиште улиците 1, 5 и 7.

Во периодот од 8:30 до 11:30 часот без електрична енергија ќе бидат објектите на Славија, ТВ – 24, Бетон Скрепер, Бриколаж, Нептун и бул. Војводина во општина Гази Баба.

Во периодот од 9:00 до 11:30 часот без струја ќе бидат дел од корисниците во село Катланово (потрошувачите од десната страна од автопатот Скопје – Велес) во општина Петровец.

Коронавирус