четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Скопје

Корисниците во близина на Порта Буњаковец утре без вода

Корисниците во близина на Порта Буњаковец утре без вода

Корисниците од улиците „Костурски Херои“, „Рајко Жинзифов“ и „Борка Талевски“ во близина на Порта Буњаковец во општина Центар утре од 8:00 часот ќе бидат без вода за пиење.

Како што инфомрираат од ЈП „Водовод и канализација“ Скопје, причина за прекинот во водоснабдувањето е санирање дефект на затворач со пречник од 100 милиметри на крстосницата меѓу булеварот „Партизански одреди“ и улицата „Рајко Жинзифов“.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на работите.

 

Коронавирус