петок, 10. јули 2020. Вести денес: 174
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Скопје

Корисниците од Усје денес останаа без вода

Корисниците од Усје денес останаа без вода

Прекин во водоснабдување денеска од 9 часот имаат корисниците од Усје. Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, прекинот е поради уличен дефект ф 150 мм на бул.„Борис Трајковски” 32/8.

Прекин во водоснабдување денеска од 9:30 часот имаат и корисниците од улиците „Румена Хаџипанзова”, „Аилска”, „Ѓорѓи Војтех”, дел од „Бранко Заревски” и дел од „Малешевска”.

Прекинот е поради дефект на ПП хидрант ф-80мм на ул.„Румена Хаџипанзова” 12 б.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектите.

Парламентарни избори 2020