вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 0
home Скопје

Корисниците од село Матка без вода

Корисниците од село Матка без вода

Поради дефект на водоводна цевка Ф 2, денеска со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од село Матка.

Како што информираат од ЈП Водовод и канализација – Скопје, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 8:50 часот до завршување на дефектот.

Коронавирус