понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 150
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Скопје

Колариќ: Да не се повтори никогаш ист Петре Шилегов

Колариќ: Да не се повтори никогаш ист Петре Шилегов

Пуцај бре Петре!
Скопје ЕУ зелена престолнина 2050 мора да стане!
Можеш ти!
За само 3 години, гасификација на Скопје, трамвај, езеро Треска за бањање, зип лајн, верикална трева, смогот го претвори во озон, овошје за сите ученици, универзална сала плус нова концертна сала, мементо парк, ваучери за пијаници, Скопје во гинисова книга на рекорди најголема елка без лампиони, паркирани коли на влез на Скопје, само велосипеди во централно градско подрачје, пешачка зона пред собрание, нова автобуска под трговски центар, платен паркинг на Водно, поскапа вода за пиење и полевање, повисоки сметки за паркинг, нови сметки за зеленило, 2 000 вработувања, нов забавен парк, тунел под Кале, Лајка ја изградија спонзори за 700 000 евра, шоферот си го унапреди во раководител и за 3 години смени 3 институции, за Дино Мерлин фрли 500 000 евра со сите придружни точки.
Има уште дела, ќе ги наредам друг ден.
Едноставно ќе речам, да не се повтори никогаш ист Петре Шилегов.

Фејсбук статус на Светлана Колариќ

Коронавирус