вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 240
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Велес

home Скопје

Ќе ви го стопли срцето: Овој потег на пожарникарите среде камениот мост предизвика бура од позитивни реакции (ФОТО)

Ќе ви го стопли срцето: Овој потег на пожарникарите среде камениот мост предизвика бура од позитивни реакции (ФОТО)

На социјалните мрежи вчера се појавија фотографии кои предизвикаа лавина од позитивни коментари.

Станува збор за пожарникари кој спасија кутре кое очајно барало помош, откако претходно залутало на островчето под камениот мост од каде немало излез.

Пожарникарите предизвикале големо внимание па затоа многумина минувачи застанале и го отпоздравиле чинот.

Парламентарни избори 2020