четврток, 26. јануари 2023. Вести денес: 186
home Скопје

Ќе се гради клучка на булеварот „Словенија“

Ќе се гради клучка на булеварот „Словенија“

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи и градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов ќе одржат заедничка прес – конференција за тендерската постапка за изградба на клучката на булевар „Словенија“.

Клучката ќе се наоѓа на крстосницата помеѓу булевар „Словенија“ и „Качанички пат“.