сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 53
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Скопје

Керамидница и Крњево денес без вода

Керамидница и Крњево денес без вода

Поради теренски активности на екипи од ЈП „Водовод и канализација“ денес без вода ќе бидат корисниците од населбата Керамидница и дел од Крњево.

Од претпријатието известуваат дека прекинот на водоснабдувањето, кое ќе започне од 8 часот, ќе биде поради промена на шибер од Ф 300 мм на ул. Кеј Димитар Влахов (кај бензинска пумпа Мак Петрол).

Парламентарни избори 2020