сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 112
home Скопје

Казнети 68 возачи во Скопје

Казнети 68 возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (14.10.2021) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 68 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 12, пет санкции за користење мобилен телефон, три за минување на затворен сигнал (црвено светло), 39 мерки за непрописно паркирање.

Сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Коронавирус