среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 157
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Скопје

Казнети 319 лица за неносење маски: Спасовски и Заев ги празнат џебовите на граѓаните

Казнети 319 лица за неносење маски: Спасовски и Заев ги празнат џебовите на граѓаните

Во текот на изминатото деноноќие (09/10.01.2021 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 319 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Коронавирус