вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 66
home Скопје

Казнети 121 возач во Скопје

Казнети 121 возач во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (03.12.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 121 мерка, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 16 санкции, 12 мерки за возење без возачка дозвола, 32 прекршоци што ги чинат пешаците, три санкции за нерегистрирани возила, 38 за непрописно паркирање.

-Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, информира МВР.

Коронавирус