четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 115
home Скопје

Казнети 111 возачи во Скопје, 37 за брзо возење

Казнети 111 возачи во Скопје, 37 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (29.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 111 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 37 санкции, девет за возење без возачка дозвола, пет за користење мобилен телефон за време за возење, девет за непрописно престигнување и обиколување, четири прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, 34 за непрописно паркирање.

-Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Коронавирус