петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 132
home Скопје

Јунак сѐ уште не се наоѓа- Пропадна и вториот тендер за уривање на дивоградбата кај ТЦ „Мавровка“

Јунак сѐ уште не се наоѓа- Пропадна и вториот тендер за уривање на дивоградбата кај ТЦ „Мавровка“

И на вториот тендер распишан од Општина Чаир за уривање на дивоградби не се јави ниту една фирма. На тендерот кој траеше до вчера не стигнала ниту една понуда, па Комисијата за јавни набавки во Општината го поништила тендерот и со тоа пак не е избрана фирма која треба да ја отстрани дивоградбата пред ТЦ „Мавровка“.

В понеделник со одделението за јавни набавки на Општината ќе имаме состанок за да видиме како според Законот за јавни набавки да постапиме, за да можеме да избереме фирма за уривање, а да не ни се случуваат и во иднина неуспешни тендери, велат за САКАМДАКАЖАМ.МК од Општина Чаир.