среда, 7. декември 2022. Вести денес: 13
home Скопје

ЈСП со важна информација за учениците

ЈСП со важна информација за учениците

ЈСП Скопје ги потсетува корисниците на ученички билети за бесплатен превоз дека тие не важат за време на летниот распуст.

Основците/средношколците (не важи за матурантите) можат да купат месечен билет по повластена цена, односно 600 денари чини месечен билет за јули или август.

Билетот важи за сите линии (градски и приградски).

Qatar 2022