петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 110
home Скопје

ЈСП со нова информација: Дополнителни автобуси денеска и утре поради Задушница

ЈСП со нова информација: Дополнителни автобуси денеска и утре поради Задушница

Поради празникот Задушница денеска и утре ќе бидат пуштени во сообраќај дополнителни автобуси што ќе сообраќаат од и до гробиштата Бутел.

Од Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ информираат дека покрај редовната линија 59, која сообраќа од Карпош 3 до Кучевишка бара/Гробишта Бутел, ќе бидат пуштени во сообраќај и дополнителни автобуси 59А од Ново Лисиче и 59Б од Кисела Вода.

Коронавирус