сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 101
Во живо

Обраќање на Мицкоски по повод 23-ти Октомври, Денот на Македонската револуционерна борба

home Скопје

ЈСП Скопје: Средношколските билети не важат за време на распустот

ЈСП Скопје: Средношколските билети не важат за време на распустот

Од вчера (20 јуни, среда), поради летниот распуст, не важат бесплатните средношколски билети и тие се исклучени од интегрираниот тарифен систем, соопшти денеска ЈСП Скопје.

ЈСП Скопје нуди можност средношколците по повластени цени да купат месечен билет за јули и август по цена од 600 денари.

Најнови вести

Локални избори 2021